Erkek Lazer Epilasyon

İnsan doğasının gereği olarak ergenlik döneminin ilk evresinde çıkmaya başlayan ve ergenlik döneminin ilerleyen dönemlerinde istenmeyen bir görüntü halini alan koltuk altı kılları pek çok bayan ve erkek için bir sorundur. Bakırköy ilçemizin en popüler Lazer Epilasyon Merkezi olan Eyfel Estetik Merkezinde sizleri hijyenik bir ortamda uzman kadromuz ile bu dertlerden kurtarıyoruz.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Nedir?

Erkeklerde, lazer epilasyon uygulamaları dendiğinde en çok başvurulan ve talep gören bölgeler ense, kulak üstündeki kıllar, boyun, sakal üstündeki kıllar, kaş arası, koltuk altı, sırt, göğüs, kollar ve bacaklardır. Erkek lazer epilasyon ense, kulak üstündeki kıllar, boyun, sakal üstündeki kıllar, kaş arası, koltuk altı, sırt, göğüs, kollar ve bacaklara epilasyon yaptırmak günümüzde son derece konforlu bir uygulamadır. Jilet, ağda, tüy dökücü kremler ve kısaltma makineleri ne yazık ki sadece 5 gün pürüzsüzlük sağlamakta en geç 3 haftada eski haline döndürmektedir.

En çok bayanlar tarafından tercih edilen bu uygulama teknolojiler geliştikçe erkekler de son zamanlarda lazer epilasyon uygulaması için klinik arayışına giriştiler. Özellikle erkeler kıllarını hijyenik ve estetik bulmazlar. Bu bölgedeki kıllar hijyen iyi sağlanmazsa, mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Uzun yıllar jiletleme hep ilk tercih oldu, taa ki Buz lazer uygulaması ile tanışana kadar.

Buz Lazer ile Koltuk Altı lazer Epilasyon

Hali hazır da lazer epilasyon uygulamalarında başarı elde edilmeyen bölge yok gibidir.  Erkeklerde bulunan kılların kalın ve sert olması seans sayısını arttrısa da başarı oranını da yükseltmektedir. Bu yüzden Buz lazer epilasyon cihazıyla seans süresi taranacak bölgeye göre 10-60 dk arasında ve 8-10 seansta istediğiniz sonucu elde edersiniz. İlk seans ile %50 civarında bir azalma sağlanmaktadır.

Erkelerde Lazer Epilasyon Yapılışı

Buzlazer epilasyon ile eskiden yakılan kıllar artık donduruluyor, yani uygulama esnasında siz hiçbirşey hissetmeyesiniz diye cilt altına lazer ışığı yollanırken cilt üstü de eksi 3 derece soğuk tutularak acısız ve ağrısız lazer epilasyon uygulaması sağlanıyor.

 • Öncelikle, uygulama bölgesi dezenfekte edilir.
 • Sonrasında uygulama yapılacak bölge işaretlenerek çerçeveye alınır.
 • Lazer cihazı cilt ve kıl yapınıza uygun olarak ayarlanır.
 • Uygulamadan sonra da yatıştırıcı kremlerle işleminiz tamamlanır.

Ayrıca, uygulamadan sonra ılık bir suyla banyo yapabilirsiniz fakat 1-2 gün kese yapmaktan kaçınmalısınız. Peki koltuk altı bakımı nasıl yapılır, epilasyon sonrası kızarıklığa karşı ne yapılmalı? Bunun için de koltuk altlarınızı nemlendirici kremlerle nemlendirmeniz önerisinde de bulunmalıyım. Bunu koltuk altı lazer sonrası ilk hafta, günde iki defa sürebilirsiniz.

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Faydaları

 • Erkeklerde lazer epilasyon yaptırdığınızda ter kokunuzun kötü kokmasını da engellemiş olursunuz.
 • Erkek lazer epilasyonun faydası ense, kulak üstündeki kıllar, boyun, elmacık kemiği, kaş arası, koltuk altı, sırt, göğüs, kollar ve bacaklarda jilet, ağda ve diğer kısaltma işlemleri neticesinde oluşan batıklar ve kıl dönmelerinin de tek çözüm yöntemi lazer epilasyondur.
 • Ekeklerde Lazer Epilasyon işlemi oldukça şık, etkili, konforlu, hızlı ve güveniliir bir uygulamadır.
 • Günlük rutinde uygulanan tıraş, ağda, tüy dökücü krem gibi uygulamalar hem 3 hafta süre kadar yüzeysel bir fayda sağlamakta hemde koltuk altı lazer epilasyon işlemine göre daha maliyetli olmaktadır.
 • Erkeklerde lazer epilasyon işleminin en iyi faydasından biri ise her zaman her şekilde istediğiniz kıyafeti giyebiliyor olmanız çünkü koltuk altınız her zaman temiz ve pürüzsüz kalacak.
 • Özellikle yazın erkekler tarafından hep şort giyinmek tercih edilmekte lazer epilasyon sayesinde çok yoğun olan bacak kıllarından kurtulabilinmektedir.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonun Zararları

 • Erkeklerde lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif bir şekilde cildiniz kuruyabilir ve bundan dolayı kaşıntı hissedebilirsiniz. Bunun için önlem olarak e vitamini içermeyen nemlendiriciler ve aloe vera içerikli ürünler ile eksilen nemi cildinize tekrar verebilirsiniz.
 • Temizlik ve hijyen anlamında güvenilir bir merkez seçerseniz işleminiz daha konforlu geçecektir.
 • Lazer ışını yayılan bir ışın değildir. Sadece atış bölgesinde sadece belli bir derinliğe kadar etki eder bu yüzden deri altına ve iç organlara ulaşması söz konusu değildir.

Erkelerde Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır

 • Erkelerde lazer epilasyon yaşı ekeklerde 14 yaşını geçmiş olmak gerekiyor fakat hormanlar hala aktif olduğundan seans sayısı bu yaşlarda uzayabiliyor.

Erkelerde Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz

 • Kronik deri rahatsızlığı, epilepsi, vitiligo, cilt kanseri olan kişiler, cildinde aktif lezyon bulunan kişiler, cildinde açık yara ve tahriş belirtisi olan kişilerde koltuk altı lazer epilason işlemi kesinlikle yapılamaz.
 • Solaryum ya da bronzlaşma durumlarının akabinde lazer epilasyon yapılamaz.
 • Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon işlemi  yapılmamaktadır.
 • Ayva tüyü şeklinde, beyaz, sarı ve kırmızı kıllara yapılmamaktadır. Yapılsa bile iyi sonuç alınamaz çünkü  lazer ışınları siyah kıla rengini veren melanin pigmentine etki ederek melanin pigmentini yakar.
 • Erkeklerde Lazer Epilasyon ben üzerine benin yapısını bozabileceğinden uygulanmaz.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir

 • Lokasyona göre koltuk altı lazer epilasyon fiyatları değişkenlik gösterir.
 • Erkeklerde koltuk altı lazer epilasyon fiyatı seans bazlı 59₺ dir.
 • Her merkezde paket programlı lazer epilasyon fiyatlarına daha uygun fiyatlarla sahip olmak mümkün.

Erkek Lazer Epilasyon İşlem Sonunda Kıllar Bitiyor Mu?

 • Lazer epilasyon işlemi; kişinin hormanel yapısı, dna’sı kıl yapısı, metobolizması, beslenme şekline göre kıllara etki eder. Erkeklerde genellikle naturel görüntü oluşması istenmektedir.

Erkeklerde Lazer Epilasyon Acılı Bir işlem Mi?

Yine lazer epilasyon acısı kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin acı düzeyi, kıl kalınlığı, ten rengi, kullanılan cihaz, kişinin kullandığı ilaçlar belirleyici rol oynamaktadır.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.