Kaş Silme

Kaş silme her ne kadar istemesek te bazen mecbur bazen keyfi yaptırmak istediğimiz bir işlem oluyor. Kıl tekniği, mikroblading, mikropigmentation, ya da dövme kaş yaptırdınız; ya olmadı, ya içinize sinmedi, ya da silindi… En kötüsü de dövme ise (en vahim olan) Çünkü Dövme boyası ile yapılan kaşlar silinmiyor ve çok yapay duruyor. Belli zaman zaman sonra ise kırmızı, mavi ve gri gibi bir renk alıyor. Bundan dolayı kaş silme zorunlu bir işlem haline geliyor. Kaşlar yüzümüzde ifadeyi tamamlayan önemli unsurlardır. Zaman içinde bozulan değişen istenmeyen hatalı kaşlar silinmeye mahkumdur. Kaş silme Bakırköy merkezimizde özenle yapılmaktadır. En çok kalıcı makyaj işlemi yapılan Bakırköy de en çok kaş silme işlemi de yapılmaktadır. İşlemden hemen sonra beğenilmeyen Kaşların silinmesi daha kolaylıkla yapılmaktadır.

Kaş Silme Nedenleri

  • Dövme ile yapılmış kaşın kırmızı, gri olması
  • Mikroblading, kıl tekniği ya da diğer tekniklerle yapılmış olan kaşın farklı bir tekniğe dönüştürülmek istenmesi.
  • Yapılmış olan işlemin zamanla silinmeye yüz tutması
  • Yanlış işlem yapılmış olması
  • Kaşlarda eşitlik olmaması
  • Yapılan kaşın yüz hatlarına uygun olmaması

Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Kaş silme kaş yaptırmadan daha zaman alan bir işlemdir. Bu yüzden kaşlarınızı yaptırmadan işinin ehli olan kimselere ve ya merkezlere yaptırmanız iyi olacaktır. K

Solüsyon İle Kaş Silme; hatalı olan kaşın üzerine özel bir solüsyon verilerek dermisin altına işlenmiş olan boyanın kusturulması ile yapılır. Bu kimi zaman kalıcı makyaj cihazından destek alınarak yapılır. Yine bu solüsyonlar cilt ile uygun kimyasal barındırmayan özel malzemelerden üretilir. Kaş yapılırken kullanılan boyanın kalitesi ve derinin derinliğine göre 3-4 seansta başarı elde edilir.
Lazer İle Kaş Silme; kaş silme işlemi lazerde 15 dakika civarında sürer. Önce kaşalarınıza anestezi krem uygulanıp uyuşturulur ardından gözlerinize gözlük takarak lazerle ışın atışlar yapılır.
Ten Rengi Boya ile Kaş Silme; bazı yapılan ufak hatalarda, küçük değişiklikler için kalıcı makyaj cihazı ile ten rengi kullanılarak ufak kusurlar giderilerek silme yapılır.
TCA ile Kaş Silme; kimyasal içerikli bu sıvılar ya da kremlerle üst derinin kabuk tutarak kalkması sağlanır. Evde uygulama yapılabilir ancak tehlikeli ve uzmanlık isteyen bir silme yöntemidir.

Kaş Silme Acılı Bir İşlem Mi?

Kaş silme kullanılan lokal kremlerle çok acılı bir işlem olmasa da zahmetli bir işlemdir. Sabırlı olmak gerekir. Çünkü bazı uygulamalarda ucuza kaçmak için dövme boyası kullanılır bu da birden fazla seans gerektiren zahmetli bir işlemdir.

Kaş Silme Evde Nasıl Yapılır?

Maalesef kaş silme evde yapılacak bir işlem değildir. İşlemin dermisin alt tabakasına özel boyalarla yapılmasından kaynaklı bunları evde uygulanacak işlemler daha kötü bir hale getirebilir. Örneğin boyanın rengi değişip dağılabilir bunun için risk almamanızı öneririz.

Kaş Silme İşlemi Kaç Dakika Sürer?

İşlem yaklaşık 30 – 45 Dakika sürer.

Kaş Silme İşlemi Kimlere Uygulanmaz?

Herhangi kullandığınız ilaç varsa doktorunuza ve kaş silme uzmanına danışmanız gerekir.

Kaş Silme Ücretleri Nedir?

Kaş silme ücreti ortalama ₺200 – ₺250 gibi bir fiyata yapılıyor. Yine tabi ki daha önce kaş silme yaptıranlardan tavsiyeler alabilirsiniz.

Kaş Silme İşleminden Sonra;

  • Hamam, sauna gibi işlemleri kaşlarınız iyileşene kadar erteleyin.
  • Güneşe kesinlikle çıkmayın, şapka kullanın.
  • Uzmanın verdiği kremleri özenle kullanın.
  • 2 gün su değdirmeyin.
Leave A Reply

Your email address will not be published.