Kavitasyon İle Zayıflama Bakırköy

Bakırköy Kavitasyon ile Zayıflama Merkezinde kişiye özel yaptığımız incelme programında yıllardır çok güzel sonuçlar alıyoruz.

Kavitasyon İle Zayıflama Nedir?

Kavitasyon ile zayıflama bölgesel incelme için kullanılan yağ birikiminin yoğun olduğu bölgelere ultrason dalgalarının gönderilerek hedeflenen bölgede yağların parçalanması ve bu yağların lenf sistemi yardımıyla vücuttan atılması işlemidir. başlıkları uygulama alanına yerleştirilir. Başlık, deri ve deri altı dokusunu harekete geçirerek o bölgedeki kan dolaşımını bir miktar azaltır ve yağ dokuları hareketsiz hale getirilir. Özel bir teknoloji sayesinde o yağlanmış dokuların kontrollü bir şekilde erimesi sağlanır. Aynı zamanda diğer dokuları korumak ve onlara hasar vermemek için onları da kısmen izole ederek çalışır.

Deri altı dokusu, subkutan doku dediğimiz alanda bulunan yağ hücreleri (adipositler) soğuğa karşı çok hassastırlar, çevrelerinde bulunan damarlar, sinirler ve diğer dokular bu yağ hücrelerine oranla soğuğa karşı çok daha az duyarlıdırlar. Bu sebeple çevre doku sağlam bırakılarak sadece yağ hücrelerinin etkilenmesi sağlanır.

Kavitasyon İle Zayıflama Yöntemi İle Yağ Hücreleri Nasıl Yok Edilir?

Kavitasyon işlemi sırasında açığa çıkan enerji, yağ hücrelerinin hücre zarlarını parçalar ve hücrenin içinde bulunan trigliserit ve diğer maddelerin lenfatik sisteme karışmasını sağlar. Hücrelerin ölmesi ile yağ parçaları yavaş yavaş vücuttan lenf ve kan yoluyla atılır.

Kavitasyon İle Zayıflama Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Kavitasyon ile zayıflama işleminin seansları kişiye özeldir. Kişinin yağlanma problemi, bölge sayısı, kilosu, yaşı seans sayısında belirleyici etkenlerdir.

Kavitasyon İle Zayıflama Seans Aralığı Ne Olmalıdır?

Kavitasyon İle Zayıflama işleminin seans aralığı; kişinin yararına ve uzmanın tavsiyesine göre belirlenecek olup genellikle 5- 10 gün aralığında değişir.

Kavitasyon İle Zayıflama Sonuçları Nelerdir?

İşlem yapılan alanda işlemden yaklaşık 3 hafta kadar sonra ilk etkiler görülmeye başlar ve yaklaşık 4. ayın sonuna dek devam eder. 4. ayın sonunda artık vücut son halini almıştır. Ortalama daralma, işlem yapılan alan ve yağ dokusunun kalınlığına göre değişmekle birlikte 3 ile 15 cm. arasında olacaktır.

Kavitasyon İle Zayıflama Tedavisinin Uygulama Süresi Nedir?

Bölgelere göre farklılıklar göstermekle birlikte ortalama 30-100 dakika arasındadır.

Kavitasyon İle Zayıflama Kimlere Uygulanabilir?

Vücutta aşırı veya yaygın yağlanması olanlar ve obez kişiler uygun değildir. Bunun dışında kalan, kadın erkek farkı olmadan işlem yapılabilir.

Kavitasyon İle Zayıflama Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp hastaları ve kalp pili takanla
 • Yüksek tansiyon hastaları
 • Hamile kadınlar
 • Regl dönemininde olan kadınlar
 • Kan dolaşım bozukluğu olanlar
 • Cilt hastalıkları olanlar
 • Anormal bağışıklık sistemine sahip olanlar
 • Ateşli ve bulaşıcı akut hastalıkları olanlar
 • Vücudunda platin ve implant olanlar
 • Kanser tedavisi olanlar
 • VÜcudunda açık yara olanlar

Kavitasyon İle Zayıflama İşlem Sırasında ve Sonrasında Acı veya Ağrı Hissedilir Mi?

İşlem esnasında hasta ağrı, acı hissetmez. Kullanılan özel jeller ve örtüler sayesinde sadece hafif soğukluk, serinlik hissedebilir. Bu sebeple de işlemdeyken TV izleyebilir, kitap okuyabilir, bilgisayar ile çalışabilir.İşlem bittikten sonra o bölgede hafif kızarıklık ve uyuşukluk oluşabilir. Dakikalar veya saatler içinde geçecektir. Az sayıda hastada morluk oluşabilir, ancak o da hiçbir iz bırakmadan yaklaşık 1 hafta içinde düzelecektir. En keyifli yanı da işlemden çıkar çıkmaz hastalar günlük hayatlarına hemen dönebilirler.

Kavitasyon İle Zayıflama İşleminin Etkileri Ne Kadar Süre ile Kalıcıdır?

Kişiler tekrar kilo almadığı, yaşam alışkanlıklarını sağlıklı yönde değiştirdikleri sürece formlarını korurlar.

Kavitasyon İle Zayıflama Uygulama Prosedürleri Nelerdir?

Kavitasyon ile zayıflama işlminde dikkat edilecek hususların başında kavitasyonun ardından lenf drenaj işleminin uygulanması gelir. Lenf drenaj sistemi metabolizmayı düzenleyen bir sistemdir.

Kavitasyon İle Zayıflama Sağlığa Zararlı Mıdır?

Kavitasyon İle Zayıflama uygulama yapılmaması gereken koşullarda uygulama yapılırsa sağlığa zararlı olacaktır. Örneğin regl döneminde olan kadın kavitasyon ile zayıflama yaptırdığında kan dolaşımı artacağı için çok fazla kanamaya neden olur bu da çeşitli problemlere neden olabilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.