Oksijen Terapi

Vücudumuzdaki oksijen, yaşa, obeziteye, sigara kullanımına, strese bağlı olarak azalabilmektedir. Oksijenin azalması, ruh ve beden sağlığını kötü yönde etkilemekte ve yaşlanma sürecini hızlandırmaktadır. Bu noktada devreye giren oksijen terapisi, vücudun oksijen açığını kapatarak, kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan bu yöntem, ülkemizde de büyük ilgi görmüş ve son yılların en popüler antiaging uygulamaları içerisinde yerini almıştır.

Cildin tazelenmesi, sıkılaşması ve daha pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olan oksijen terapi, atmosferdeki havadan elde edilen doğal oksijenle uygulanır.

Akne problemleri, kılcal damar sorunları, obezite, yaşlılık lekeleri, terleme sorunları gibi bir çok rahatsızlığın giderilmesini sağlayan oksijen terapi tedavisi, cildin en alt tabakasına yüksek basınçlı oksijenin enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir.

Göz ve dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde birebir etkili olan bu tedavi, kürler halinde uygulanmaktadır. Terapi ilk olarak cildin temizlenmesi ve arındırılması işlemiyle başlar. Cilt bakımı tamamlandıktan sonra, regülatör yardımıyla cilde saf oksijen verilir. Belirli bir basınçla cilde nüfus ettirilen oksijen masaj etkisi yaratarak kan dolaşımını hızlandırır. İşlem sonrası, cilt uygun kremlerle nemlendirilerek ilk seans tamamlanmış olur.

Oksijen Terapi Tedavi sonucu:

  • Cilt hücreleri yenilenerek, sağlıklı ve bir görünüm elde edilir
  • Dokuların canlanmasıyla, ciltteki lekelenmeler azalır
  • Cildin nem oranı dengelenir
  • Sarkmış dokuların sıkılaştırılması sağlanır
  • Gözaltı torbalarının rahatsız edici görünümü ortadan kaldırılır
  • Vücut toksinlerden arındırılır
Leave A Reply

Your email address will not be published.