Yağ Bezeleri (milia)

Yağ bezeleri; kapalı komedon olarak adlandırdığımız milialardır. Hep duyduğumuz şey ise yüzümde hiçbir şey yoktu birdenbire yüzüm yağ bezeleri ile doldu gibi sözlerdir.  Yağ bezeleri hem kadınların hem de erkeklerin korkulu rüyası çünkü evde geçirebilecek hiçbir uygulama yok. Evde yapılan maskeler sürülen kremler yağ bezelerine çare olmuyor. Üstelik oluşan yağ bezeleri kendiliğinden yok olamayacağı gibi git gide büyüme gösterir.

Yağ bezeleri (milia) tıptaki adıyla epidermal kist önemli bir rahatsızlık teşkil etmez. Ancak bu yağ bezesi çok büyürse, ağrılı ise, kırmızıya döner ve yoğun şekilde irin akarsa mutlaka doktora gösterilmesi gerekir.

Yağ bezelerinin oluşumu ise; bazen genetik, yağlı beslenme, testesteron  hormon bozukluğu, güneş ışınları ve kan değerlerinin değişkenliğinden kaynaklanabilir.

Yüzdeki yağ bezelerinin geçmesi basit ve kolaydır. Medikal cilt bakımıyla yağ bezeleri buharla yumuşatılıp özel aparatıyla çıkarılır. Genellikle yağ bezelerinin durumuna göre 1-3 seansta yağ bezesinden eser kalmaz.

Yüzdeki yağ bezelerinin alınması günlük hayatınızı etkilemez çok basit bir işlem olup hemen günlük hayatınıza geri dönersiniz. Acısız bir işlem olup bir kaç saat kızarıklık oluşabilir. 

Yağ bezelerinin (milia) bakım ücreti Bakırköy de ortalama ₺200 – ₺300 arasındadır. 

Leave A Reply

Your email address will not be published.